روزی حضرت عیسی علیه السلام از کنار قبری می گذشت و مشاهده نمود ملائکه عذاب. مُرده ای را که در داخل آن قبر قرار داشت مورد عذاب قرار می دهند.
حضرت عیسی علیه السلام از آن قبر گذشت و به طرف کاری که داشت رفت.
آن حضرت پس از انجام کارهای خود. دوباره گذارش به آن قبر افتاد.
⁉️امّا مشاهده کرد که ملائکه رحمت- در حالی که طبقهایی از نور در دستشان بود- کنار آن قبر ایستاده اند.
حضرت عیسی علیه السلام از این امر متعجّب شد.
و بعد از بجای آوردن نماز. بدرگاه خداوند دعا نموده و سبب این امر را از خدای عزّ وجلّ سؤال کرد؟
خدای متعال در پاسخ به او وحی فرمود:
– ای عیسی- این شخص مُرده. بنده ای گناهکار بود. که مستحقّ عذاب بود.
امّا او در هنگام مرگ. همسری داشت که او باردار بود.
و آن زن بعد از مرگ آن مرد. فرزندش را به دنیا آورده و او را تربیت نمود.
و هنگامی که آن فرزند بزرگ شد. او را به مکتب خانه فرستاد.
و معلّم- در مکتبخانه- به او کلمه بسم اللَّه الرحمن الرحیم را آموخت.
و او این کلمه را بر زبان جاری ساخت.
به همین دلیل من حیا کردم از اینکه پدری را در درون زمین عذاب نمایم. در حالی که فرزندش- بر روی زمین- اسم مرا بر زبان جاری می کند.
نور البراهین تألیف السیّد نعمة اللَّه الجزائری- ج ۲ ص ۴

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود:

هنگامی که آموزگار به کودکی بسم اللَّه الرحمن الرحیم را می آموزد.
و آن کودک کلمه «بسم اللَّه الرحمن الرحیم» را فرا می گیرد و بر زبان جاری می کند در این هنگام خدای متعال برای آن کودک و برای والدین او. و برای آن آموزگار دوری و برائت از آتش جهنّم را می نویسد. 
جامع الأخبار ص ۴۲ الفصل ۲۲  و مجمع البیان ج ۱ ص ۹۰

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : اللَّه ,حضرت ,عذاب ,علیه ,عیسی ,جاری ,زبان جاری ,اللَّه الرحمن ,علیه السلام ,حضرت عیسی ,عیسی علیه ,اللَّه الرحمن الرحیم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

needinfo چگونه ! گذر کلمات از ذهن کاوشگر من شـــب وصــــالم آرزوســـــــت پايگاه مقالات علمي مديريت tehranspeaker1 آزمایشی دی جی ارزان MoneyBirds | پرندگان پول ساز ...